Vážení a milí rodiče,
mateřská škola má možnost v rámci projektu WOMEN FOR WOMEN, SOS do školy, zažádat o úhradu stravného pro rodiče, kteří se ocitli v tíživé finanční situaci.
Žádost budeme podávat v srpnu 2024.
Pokud máte zájem o zařazení do projektu, prosím o vyplnění přiložené **Žádost o zařazení do programu „SOS do školky“**
Termín doručení Žádosti do FMŠ do 19.8.2024 na email: administrativa@msnavysinach.cz

Projekt W4W: SOS (Svačinka – Oběd – Svačinka) do školky, realizovaný s podporou MŠMT, je jedním z projektů WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. (W4W). Je zaměřen na podporu účasti na předškolním vzdělávání dětí se s**ociálním znevýhodněním a dětí, jejichž rodina se nachází v dlouhodobě nepříznivé finanční situaci nebo se dočasně ocitla ve finanční tísni**.

Cílem projektu W4W: SOS do školky je pomoci dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit zaplatit dětem stravování v mateřské škole. Díky projektu děti získají zdravou a vyváženou stravu, kterou v období růstu tolik potřebují. Zároveň bude zabezpečena jejich předškolní výchova, jež je významnou přípravou na školní docházku.

Pravidla projektu:

Děti, které potřebují pomoc projektu, vybírá školka sama.
Účet projektu je transparentní.
100 % prostředků z transparentního účtu míří pouze na úhradu stravování konkrétním dětem.
Dětem je zaručena anonymita.
Peníze jsou vypláceny přímo MŠ či stravovacím zařízení, nikoli rodičům.
Pokud rodiče nechávají stravu opakovaně propadnout, dítě je z projektu vyřazeno.
Nevyčerpané stravné se vrací zpět na účet projektu.

S přáním pěkného dne Mgr. Michaela Eklová

V Praze dne 19.7.2024